אודות כפר טרומן

השם טרומן מוכר לרובנו, הרי מדובר על הנשיא השלישי של ארצות הברית שכיהן בין השנים 1945 עד 1953. טרומן גדל במשפחה נוצרית בעיירה קטנה ליד קנזס. הוא היה איש אמיץ ובעל לב טוב – למרות שבאופן רשמי אינו היה צריך להתגייס לצבא, הוא בכל זאת החליט להתגייס בזמן מלחמת העולם הראשונה, מתי שהמדינה שלו הייתה הכי צריכה את זה. בזכות טרומן, יחידת הסוללה אשר פיקד עליה בצרפת חזרה במלואה כפי שיצאה אל הקרב.

על שם איש גדול זה, הוחלט לקרוא לכפר טרומן, איש מיוחד אשר היה בין הראשונים שתמך בהקמתה של מדינת ישראל ועשה את מה שהיה ביכולתו על מנת שהעם היהודי יקבל מקום משלו.

 

הרעיון להקים את הכפר דווקא באזור זה עלה בראשם של מספר חיילים שרק השתחררו מהצבא וחיפשו מקום להקים בו בית. הבחירה נפלה על האדמות של כפר בית נבאלא – במקום זה התגוררו פעם משפחות ערביות, אך עם הזמן הפך לנטוש ולאחר ביקור באזור זה, חיילי הפלמ"ח לשעבר החליטו להקים פה בית שכיום מתגוררים בו כ900 תושבים.

השנה הרשמית בה נוסד היישוב הנה שנת 1949 ובתקופה הראשונה השם הרשמי היה "בני הראל", אך לאחר תקופה קצרה הוחלף לכפר טרומן.

 

האזור בו ממוקם היישוב הנו נוח מאוד משום שמצד אחד, הוא מספיק מרוחק מהעיר הגדולה, מה שמאפשר לתושבים להתנתק מהחיים הלחוצים של העיר, להנות מהרוגע, השלווה והשקט ומצד שני, גם להנות מכל היתרונות של העיר – זאת משום שכפר טרומן ממוקם באזור השפלה ונמצא מרחק קצר מנמל התעופה בן גוריון והערים הגדולות כגון תל אביב, רמלה, מודיעין ועוד. בזכות המיקום האופטימלי, גם התחבורה הציבורית הינה מפותחת באזור זה.